دانستنی های عمومی

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 آذر 1397 توسط نویسنده

در ساخت سازه هاي مسكوني و صنعتي، انتخاب هاي زيادي بر سر راه قرار مي گيرند كه با بررس مزايا و معايب هر يك، تصميم خواهيم گرفت از ساندويچ پانل استفاده كنيم. در زير برخي از مزاياي ساندويچ پانل ماموت نسبت به مصالحي مانند آجر و سيمان حضورتان ارائه مي گردد:
1-قابليت جابجايي سازه
بدليل سبك بودن سازه هاي ساخته شده از ساندويچ پانل در مقايسه با سازه هاي بتني، در مواقعي كه نياز به جابجايي ساختمان داشته باشيم، مي توان با استفاده از يك جرثقيل و يا جدا كردن ديواره و سقف از سازه، آنرا به مكان ديگري انتقال داد. يك ديوار پانلي مي تواند وزني 50 برابر كمتر از ديوار مشابه ساخته شده از سيمان و آجر داشته باشد.
2- قيمت تمام شده محصول
اگر به ساختمان هاي ساخته شده از مصالح سنتي مانند سيمان، آجر، تيرآهن و... نگاهي بياندازيد، خواهيد ديد علاوه بر وزن زياد، قيمت تمام شده محصول مقرون به صرفه نبوده و هر يك از مصالح نيازمند تركيب شدن با مواد ديگر را داشته و تامين آنها هزينه هاي زيادي بهمراه خواهد داشت. از اينرو بدليل استفاده از يك نوع متريال در سازه هاي پيش ساخته، هزينه ساخت بسيار مقرون به صرفه خواهد بود.
3- زمان ساخت سازه
در شرايط مساعد براي ساخت يك ساختمان معمولي از جنس ساندويچ پانل ماموت، زماني معادل 7 روز صرف مي شود، اين در حاليست كه براي ساخت يك سازه با همان اندازه، نياز به دو ماه است. استفاده از ديواره و سقف آماده و اتصال آسان بوسيله پيچ و مهره، يكي از مزاياي سازه هاي پيش ساخته است.
4- عايق صدا و حرارت
براي عايق سازي يك ساختمان بتني جهت جلوگيري از اتلاف انرژي، نياز است از لايه هاي مختلف پشم شيشه، عايق هاي حرارتي، عايلق هاي صوتي و... استفاده نمود، در حالي كه در مدل پيش ساخته با استفاده از تركيبات پيشرفته مي توان از اتلاف دما و نفوذ صدا به سازه جلوگيري كرد.
5- نماي ظاهري
اگر بدنبال سازه اي با رنگ بندي جذاب و زيبا هستيد، ساختمان هاي پيش ساخته پانلي انتخاب خوبي خواهد بود. همچنين قابليت شستشو و استفاده در مناطق بهداشتي از مزيت هاي ديگر آن است.
6- مقاومت به ضربه و رطوبت
يكي از مشخصات اصلي پانل مقاومت در برابر ضربه است. باوجود وزن بسيار سبك آن، مقاومت بالايي در برابر ضربه و نيروهاي فشاري دارد. همچنين بدليل استفاده از ورق هاي آلوزينك و آلومينيوم، در شرايط جوي نامناسب نيز بسيار مقاوم و پايدار است.
عدم رشد انواع باكتري و قارچ در سازه هاي پانلي نيز از مزاياي آن به شمار مي رود كه در دراز مدت هزينه تعميرات و نگهداري را پايين مي آورد.
7- ايمن و قابل بازيافت
مقاومت در برابر آتش سوزي و مواد شيميايي، پانل ها را به يكي از امن ترين مواد ساختماني تبديل كرده است. برخلاف موادي مانند سيمان و آجر، پانل قابليت بازيافت و استفاده در صنعت را دارد و سازگار با محيط زيست است.


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : صدف بلاگ
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر